LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK NA NOGACH Nd:YAG


Zmiany naczyniowe, tzw. naczynka na twarzy czy na nogach, które są widoczne pod skórą, stanowią dla wielu duży problem estetyczny. Pacjenci często szukają skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań, ponieważ powstanie „pajączków” ma podłoże zdrowotne.

ND:YAG, czyli laser neodymowo-yagowy do zamykania naczyń głębokich działa na hemoglobinę którą zmienia w ciepło co powoduje koagulację miejscowy stan zapalny a w konsekwencji zrośnięcie się naczyń. Ponadto prowadzi również do redukcji zmian rubinowych, zwanych także naczyniakami starczymi. Po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, stosowania leków światłouczulających oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Zabieg prowadzi do trwałych efektów w postaci zamykania naczynek na nogach czy twarzy. Pierwsze efekty laseroterapii widoczne są już od razu po zabiegu. Pełny efekt terapeutyczny pojawia się do dwóch tygodni od wykonania procedury. Czasem niezbędna jest seria zabiegów, by całkowicie pozbyć się pajączków. Skóra po zabiegu z udziałem lasera Nd-YAG może być lekko zaczerwieniona, a pacjent może odczuwać lekkie pieczenie. Te objawy są normalne, lecz w ciągu ok. 24 godzin od zabiegu ustępują.

CHŁODZENIE NASKÓRKA

Głowica wyposażona jest w innowacyjne chłodzenie kontaktowe. Zaawansowana technologia chłodzenia pozwala na użycie wysokich energii bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych, zwiększa komfort pacjenta.

DZIAŁANIE

Technologia laserowa dedykowana jest do usuwania zarówno zmian naczyniowych Klasy I (czerwone bogate w oxyhemoglobine teleangiektacje) jak i klasy II (głębszych zmian naczyniowych)

ZMIANY NACZYNIOWE

 • Pajączki na nogach
 • Teleangiektazje (rozszerzone naczynka)
 • Zmiany typu port-wine stain
 • Naczynia o dużej średnicy

Pierwsze rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak pełne efekty widoczne są po wykonaniu całej serii powtórzeń zaleconych przez specjalistę w zależności od wskazań i obszaru zabiegowego.

Terapia pojedynczych naczynek trwa ok. 5-10 minut, natomiast zamykanie naczynek na nogach jest zwykle dłuższe (ok. 30-40 minut).

Laserowy zabieg usuwania naczynek jest sprawdzoną metodą stosowaną od lat we współczesnej medycynie estetycznej.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Po zabiegu usuwania naczynek nie wymaga się rekonwalescencji.

Jeżeli będzie potrzebny kolejny zabieg wykonuje się go w odstępnie 6-8 tygodni.

Jakie są zalecenia po zabiegu ?

 • zakaz opalania się
 • zakaz korzystania z basenów
 • unikanie sauny
 • zakaz fizycznego wysiłku

Zarezerwuj wizytę

W celu rezerwacji wizyty skontaktuj się z nami pod numerem

789-222-199

Cennik

 • Laserowe zamykanie pojedyncze naczynko 150 PLN
 • Laserowe zamykanie naczynek nogi 350 - 750 PLN
 • Konsultacja do zabiegu 0 PLN
Medestetic Gliwice - Kliniki.pl