Skuteczne usuwanie blizn i rozstępów laserem Alma Harmony iPixel

Rozstępy to niezwykle częsta przypadłość głównie wśród kobiet, która może stać się źródłem wielu kompleksów. Te nieestetyczne bruzdy na skórze potrafią sprawić, że wstydzimy się swojego ciała. Niestety, pozbycie się rozstępów wcale nie jest łatwe, przez co zmiany te stają się jeszcze bardziej uciążliwie. Najczęściej rozstępy w formie charakterystycznych, wrzecionowatych pasm pojawiają się w okolicach ud i brzucha, a także na piersiach. Ich powstawanie spowodowane może być zarówno zmianami hormonalnymi, jak i gwałtownymi, dużymi wahaniami wagi. Bardzo często na problemy z rozstępami narażone są osoby dojrzewające oraz kobiety w ciąży. Mimo że na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele preparatów przeznaczonych do redukowania widoczności rozstępów, nie pozwalają one ich usunąć. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów na walkę z rozstępami jest laseroterapia. Dowiedz się, jak światło lasera pomoże Ci usunąć rozstępy raz na zawsze!

Rozstępy – jak powstają?

Powstawanie rozstępów może być spowodowane różnymi czynnikami. Główną przyczyną ich występowania są gwałtowne wahania wagi (na przykład duży nagły przyrost wagi), które powodują silne rozciąganie skóry. Rozstępy są więc następstwem zbyt szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej w stosunku do elastyczności skóry, który prowadzi do samoistnego pękania warstwy naskórka. Czynnikami, które warunkują powstawanie rozstępów, są też uwarunkowania genetyczne. Duży wpływ mają również zaburzenia w gospodarce hormonalnej, a także niewłaściwa dieta, uboga w składniki odżywcze. Zazwyczaj rozstępy w początkowej, tzw. zapalnej fazie powstawania przybierają kolor czerwony. Z czasem, w fazie zanikowej stopniowo jaśnieją i stają się białe, wówczas stają się jeszcze trudniejsze do zredukowania. Proces usuwania rozstępów i regeneracji skóry z rozstępami jest niezwykle żmudny i długotrwały. Najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które są jedyną metodą dającą możliwość całkowitego pozbycia się rozstępów.

Blizny - jak powstają ?

Blizny powstają wskutek zniszczenia tkanki łącznej, która przybiera postać tkanki łącznej włóknistej. Niekiedy może ona przekształcić się w bliznę przerostową czyli keloid, charakteryzujący się większym przyrostem tkanki łącznej.

Blizny mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeżeli znajdują się w takich miejscach gdzie ich ukrycie jest niemożliwe lub gdy ich obecność jest mocno zakorzeniona w świadomości pacjenta.

Nieestetyczne blizny spowodowane trądzikiem, po ospie, czy blizny po cesarskim cięciu nie muszą już szpecić.

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn Alma Harmony iPixel

Zabiegiem, który charakteryzuje się największą skutecznością w usuwaniu rozstępów i blizn jest terapia laserem. Jej długość zależy od rozległości i stanu zmian. Liczba zabiegów dobierana jest przez specjalistę indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabiegi laserowego usuwania rozstępów pozwalają nie tylko na redukcję widoczności rozstępów, ale także na wzmocnienie włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry.  Wykorzystywany laser w naszym gabinecie do redukcji rozstępów to laser ablacyjny. Działanie takiego lasera polega na zastosowaniu wiązek światła wnikających w głąb tkanki skórnej, które redukują martwy naskórek w wyniku odparowania wody.

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn – dlaczego warto?

Terapia laserem to jedyna skuteczna metoda na pozbycie się rozstępów i blizn. Zabiegi laserami dają szybkie i długotrwałe efekty – pierwsze efekty zabiegu na rozstępy dostrzec można już po 10 dniach. Ponadto, są one niezwykle bezpieczne i nie niosą ze sobą dużego ryzyka powikłań. Terapia laserowa rozstępów jest indywidualnie dostosowywana do każdego pacjenta. Specjaliści przed wykonaniem takiego zabiegu wykluczają wszelkie przeciwwskazania. Mogą nimi być infekcje skórne czy opryszczka. Laseroterapia nie jest też wskazana cierpiącym na nowotwory, a także u kobiet w ciąży. W trakcie konsultacji dobierana jest też odpowiednia ilość zabiegów do uzyskania pożądanego efektu.

Zarezerwuj wizytę

W celu rezerwacji wizyty skontaktuj się z nami pod numerem

789-222-199

Cennik

  • Twarz blizny potrądzikowe 1000 PLN
  • Policzki 800 PLN
  • Blizna do 4 cm 300 PLN
  • Blizna do 10 cm 450 PLN
  • Blizna powyżej 10 cm indywidualna wycena
  • Pośladki od 800 PLN
  • Biust od 700 PLN
  • Brzuch od 1000 PLN
Medestetic Gliwice - Kliniki.pl