Masaż Kobido jest zaawansowaną formą masażu twarzy.

Wiesz w czym tkwi sekret pięknej skóry Azjatek ? Mimo upływu lat, ich cera zawsze wygląda gładko i świeżo. Azjatki kładą szczególny nacisk na pielęgnację skóry od najmłodszych lat, a jej nieodzownym elementem jest masaż twarzy. Specjalne techniki manualne sprawiają, że można osiągnąć efekt liftingu w sposób całkowicie naturalny.

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Na czym polega masaż Kobido?

Wywodzi się z XV wieku. W tamtym okresie mogli z niego korzystać wyłącznie przedstawiciele cesarskiej rodziny i najszlachetniej urodzone gejsze.

Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć napięte mięsnie twarzy, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting.

Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele, złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest szybkość. Warto jednak nadmienić, że masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na granicy bólu. Celem masażu Kobido jest poprawa kondycji skóry oraz praca na punktach akupresurowych. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy.

Jak wygląda sesja masażu Kobido?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Najpierw wykonywany jest demakijaż, następnie głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Masaż kończy akupresura.

Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale można je również zastosować np. na szyi lub dekolcie.

W jakim celu wykonuje się masaż kobido?

 • ujędrnienie skóry
 • poprawa owalu twarzy
 • podniesienie opadających powiek
 • stymulacja metabolizmu komórkowego
 • dotlenienie tkanek
 • pozbycie się skutków stresu
 • usuwanie toksyn, nadmiaru wody, przyspieszenie regeneracji komórek
 • wygładzenie bruzd i zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych
 • zniwelowanie opadających policzków
 • zmniejszenie obrzęków oraz worków pod oczami
 • łagodzenie bólów głowy
 • zmniejszenie efektu bruksizmu

Jakie są wskazania do masażu Kobido?

Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie chcą wspomagać się naturalnymi metodami opóźniającymi procesy starzenia skóry.

Reasumując wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest:

 1. zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku
 2. wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu
 3. eliminacja stresu – masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu

Zmiany w wyglądzie są bardzo powolne i subtelne, jednak w dłuższej perspektywie zauważalne. Z czasem twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną. Jednocześnie zachowujemy rysy twarzy. Zabieg jest bardzo relaksujący.

Jak często należy wykonywać masaż Kobido?

Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.

Zarezerwuj wizytę

W celu rezerwacji wizyty skontaktuj się z nami pod numerem

789-222-199