Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości medycznego dwutlenku węgla w zależności od wskazanego problemu skórnego.

Karboksyterapia obecnie jest powszechnie stosowana zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii, ze względu na swoje wielokierunkowe działanie.

Wskazania do karboksyterapii:

  • Rozstępy
  • Blizny
  • Nadmierne wypadanie włosów
  • Zmarszczki, utrata elastyczności
  • Wiotkość skóry
  • Cienie pod oczami
  • Cienkie i kruche naczynia krwionośne, teleangiektazje
  • Cellulit
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej

Jak działa karboksyterapia

Pod wpływem podania dwutlenku węgla dochodzi do natychmiastowego rozszerzenia naczyń krwionośnych (przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyć krwionośnych), zwiększenia przepływu krwi, a tym samym to lepszego dotlenienia i odżywienia obszaru poddanego zabiegowi. Skutkiem rozkładu CO2 jest zakwaszenie okolicy zabiegowej, dzięki któremu krew bardzo chętnie przekazuje zawarty w erytrocytach tlen.

Dwutlenek węgla powoduje również powstawanie stanu zapalnego w skórze właściwej, a tym samym stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastynowych. W miejscu podania gazu gromadzą się naturalne czynniki wzrostu, przez co powstaje nowa, elastyczna sieć naczyń krwionośnych.

W przypadku zabiegów mających na celu redukcje cellulitu i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej dochodzi do wzrostu procesu lipolizy na skutek mechanicznego uszkodzenia błon komórkowych adipocytów i przegród tkanki łącznej oplatającej guzki cellulitu pod wpływem ciśnienia pod jakim CO2 wtłaczany jest do tkanki tłuszczowej. Metoda ta przynosi świetne rezultaty w tym zakresie.

Technika zabiegów

Karboksyterapia jest w zasadzie jedyną metodą oddziaływującą na wynikające z niedostatecznego mikrokrążenia cienie pod oczami. Zabieg trwa dosłownie kilka minut i polega na wstrzyknięciu gazu za pomocą tylko jednego wkłucia w dolną powiekę.

Większe ilości gazu podaje się w przypadku zabiegów na tkankę tłuszczową, jednakże ilość wtłaczanego CO2 nie powinna przekroczyć jednorazowo 2500-3000 cm3.

Działając na rozstępy czy blizny gaz wstrzykuje się do momentu ich zbielenia lub uzyskania tzw. efektu popcornu.

Częstotliwość zabiegów

Karboksyterapię wykonujemy zwykle w serii obejmującej w zależności od wskazania dla danego obszaru, czy problemu 8-12 zabiegów, które najczęściej przeprowadza się raz w tygodniu. W przypadku zastosowania terapii na cellulit czy nadmiar tkanki tłuszczowej, a więc iniekcjach podskórnych okres ten skraca się do kilku dni.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Pacjent w zależności od wrażliwości podczas zabiegu odczuwa rozpieranie wynikające z wtłaczania CO2 do tkanki, lekkie pieczenie lub ciężkość przy terapii niektórych wskazań. Iniekcją, szczególnie w okolicy twarzy często towarzyszy wrażenie rozlewania się wody pod skórą. Nieprzyjemne odczucia trwają zazwyczaj do ok. 1 minuty. Same wkłucia są niemal bezbolesne, dlatego zabieg wykonuje się bez znieczulenia. Metoda ta uznawana jest za małoinwazyjną, gdyż charakteryzuje się niewielką ilością iniekcji wykonywanych za pomocą cieniutkiej igły, a po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć.

Zarezerwuj wizytę

W celu rezerwacji wizyty skontaktuj się z nami pod numerem

789-222-199

Cennik

  • od 150 PLN
Medestetic Gliwice - Kliniki.pl