DRENAŻ LIMFATYCZNY ICOONE

KORZYSTNY WPŁYW NA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU

Układ limfatyczny (chłonny), to rozbudowana sieć naczyń i tkanek, w którego skład wchodzą węzły chłonne, grudki chłonne, grasica, migdałki i śledziona. W Ajurwedzie układ limfatyczny nazywany jest „rzeką życia” i uważany jest za najistotniejszy z systemów. Jego podstawowa funkcja to rozprowadzanie limfy po całym organizmie, aktywny udział w obronie przed infekcjami i wnikającymi drobnoustrojami oraz wspomaganie utrzymania odpowiedniej równowagi płynów. Jako system transportujący wspomaga układ krwionośny i jest z nim ściśle związany. Utworzony jest przez sieć naczyń limfatycznych „zanurzonych” bezpośrednio w organach, z których pobierany jest płyn tkankowy i białka. Płyn ten zwany limfą jest bezbarwny i wodnisty, a jego pobieranie umożliwione jest poprzez naczynia włosowate. W kolejnym etapie limfa transportowana jest do większych naczyń limfatycznych, które zbiegając się z żyłami łączą oba systemy. Jednym z zadań, za które odpowiedzialne są oba systemy jest usuwanie zbędnych substancji. Te większe, jak białka mogą być odprowadzane jedynie przez limfę. Umożliwiają, to ogromne pory, które znajdują się w ścianach naczyń limfatycznych i „zasysają” substancje rozpuszczone w wodzie. Nadwyżka wody, która zostaje pochłonięta przekazywana jest do węzłów chłonnych, które pełnią rolę systemu regulacyjnego.
Kolejną funkcją węzłów chłonnych jest filtracja limfy oraz udział w wytwarzaniu przeciwciał. Podczas filtrowania limfy „wychwycone” zostają antygeny, które powodują aktywację specyficznych limfocytów. Niedrożność węzłów chłonnych, to pewny stan zapalny. Do czynników i chorób wpływających na upośledzenie działania układu limfatycznego zaliczamy:
• obrzęk
• anginę
• powiększenie/zapalenie węzłów chłonnych, powodem może być tocząca się infekcja
• powiększenie śledziony
• choroby nowotworowe
W przypadku niedrożności układu limfatycznego traci on zdolność do usuwania toksyn, produktów przemiany materii i transportu limfy. Do pierwszych sygnałów, pojawiających się w przypadku zakłóceń działania układu chłonnego, które powinny nas zaniepokoić zaliczamy :
• obrzęki dłoni, zbyt ciasna biżuteria
• obrzęki i ból piersi przy każdym cyklu miesiączkowym
• poranne zesztywnienie
• zaburzenia trawienia, wzdęcia
• zimne stopy i dłonie
• nadwaga, cellulit
• obrzęki nóg, twarzy, okolicy szyi i pach
• stany zapalne zatok
• chroniczne zmęczenie
• problemy z koncentracją
• nawracające infekcje
Jedną z głównych przyczyn niedrożności układu limfatycznego jest stres, który powoduje blokady energetyczne, zwyrodnienia i przekrwienia naczyń limfatycznych. Kolejną przyczyną może być mało elastyczna, miękka i przepuszczalna toksyny tkanka łączna. Jeżeli toksyny nie zostaną przetransportowane do węzłów chłonnych wnikają w inne tkanki i gromadzą się w tkance tłuszczowej. W związku z tym, że układ limfatyczny, w odróżnieniu od układu krwionośnego nie posiada własnego systemu pompującego (serce), przepływ limfy zapewniony jest przez rytmiczną pulsację ścian naczyń limfatycznych. W celu usprawnienia tego procesu powinniśmy dużo się ruszać, wskazane są również masaże zgodne z kierunkiem limfy, sauna na podczerwień, odpowiednie nawadnianie, odżywianie oraz suplementacja.
ICOONE A UKŁAD LIMFATYCZNY
Oprócz zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu i diety bogatej w składniki przeciwzapalne istotną pomocą w zachowaniu prawidłowego działania układu limfatycznego są masaże, które stymulują przepływ zarówno limfy, jak i krwi. Należy pamiętać, że kiedy krążenie zwalnia, tkanki atakuje stan zapalny i ból. Zaburzenia w działaniu układu limfatycznego to również otwarta droga dla infekcji, co w dobie panującej epidemii z pewnością nie jest wskazane. Badania naukowe w jednoznaczny sposób pokazują wysoką efektywność masaży Icoone w poprawie i wzmacnianiu działania układu limfatycznego i krwionośnego. Dzięki patentowi Roboderm, który wywołuje w tkankach Multi Mikropęcherzykowa Stymulację w naturalny i nieinwazyjny sposób powstaje głęboka stymulacja, która:
• zapewnia balans w działaniu układu limfatycznego i krwionośnego, a odpowiednia homeostaza to oczyszczenie organizmu z toksyn i odżywienie tkanek
• zapewnia głęboki relaks, co z kolei przekłada się na redukcję stresu
Czym jest Muliti Mikropęcherzykowa Stymulacja?
To delikatna stymulacja wytwarzana przez mikrootwory znajdujące się na mikrosymulatorach głowic zabiegowych Icoone. Mikrostymulatory obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując tkankę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 1180 mikrostymulacji na każdy dm skóry. Roboderm® stanowi ewolucję technologii próżniowej i jest jedyną technologią, która umożliwia wykonanie masażu oburącz, bardziej naturalnego dla klienta, a potrójna powierzchnia stymulacji umożliwia efektywne zabiegi bez potrzeby użycia siły.
Mikrostymulacja Icoone® oddziałuje również na mechanoreceptory typu III i IV oraz na układ neuro-wegetatywny, wywołując działanie odruchowe na układ współczulny, które rozszerza działanie odruchowe na kolejne tkanki bez ich uszkadzania.
Wielowymiarowe korzyści.
Dzięki tak wszechstronnemu, a zarazem bezpiecznemu działaniu na tkanki mamy pewność, że stymulacja dotrze nawet do najmniejszych komórek naszego organizmu. Poprzez Muli Mikropęrzechykową Stymulację Roboderm® wpływamy na uplastycznienie tkanki łącznej, stymulujemy organizm do odbudowy włókien podporowych i co najważniejsze pobudzamy działanie układu limfatycznego, który jak wiemy zapewnia oczyszczanie i odżywianie organizmu oraz chroni nas przed atakiem wszelkich drobnoustrojów. Ponadto oddziaływanie na receptory czuciowe i układ neuro-wegetawtyny prowadzi do rozluźnienia tkanek i wywołuje efekt głębokiego relaksu, dzięki czemu zmniejszamy poziom stresu, który wywiera destrukcyjne działanie na wszystkie narządy. Zapewniając regularne masaże Icoone mamy pewność, że delikatna i zarazem dogłębna Muliti Mikropęcherzykowa Stymulacja zapewni nam odpowiednią homeostazę organizmu i przyczyni się do obniżenia poziomu stresu.

Zarezerwuj wizytę

W celu rezerwacji wizyty skontaktuj się z nami pod numerem

789-222-199

Cennik

  • Drenaż limfatyczny Icoone 150 PLN
Medestetic Gliwice - Kliniki.pl